Projektai: DIDELI MAŽI EKRANAI

DIDELI MAŽI EKRANAI

Apie projektą

Projektas „Dideli maži ekranai“ – tai ketvirtus metus vykdomas Britų tarybos ir medijų edukacijos bei tyrimų centro Meno avilys medijų raštingumo projektas mokykloms. Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis.

„Dideli maži ekranai“ finansuojamas Britų tarybos, dalinai – Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

Projektu siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumą. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (filmus, reklamas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus, televizijos laidas ir serialus, multimedijų žurnalistiką).

Projekto tikslai

• Projekte dalyvaujantiems mokytojams ir mokiniams suteikti žinių apie medijas, ugdyti jų medijų raštingumo gebėjimus;

• Ugdyti projekto dalyvių kritinį mąstymą, komunikacinius gebėjimus, bendradarbiavimą, kūrybiškumą;

• Priartinti mokymosi procesą prie kasdienės mokinių aplinkos bei pomėgių ir, atvirkščiai – išnaudoti mokinių susidomėjimą vizualiąja kultūra, sužadinant jų motyvaciją mokytis.

Projekto veiklos

• Medijų edukacijos ekspertų iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos mokymai – kūrybiniai seminarai mokytojams;
• Mokymo priemonių mokytojams rengimas;
• Medijų raštingumo pamokos mokiniams;
• Medijų industrijos atstovų kūrybinės dirbtuvės mokiniams;
• Paskaitos-susitikimai su medijų industrijos ekspertais;
• Medijų festivalio renginiai vietos bendruomenėms.