Projektai: IV IT kalbos

Iniaciatyvos tikslas: Skatinti moksleivius išspręsti aplinkos diktuojamus iššūkius naudojant informacines technologijas. (vystyti kūrybiškumą įveiklinant sukurtus produktus ir atskleisti technologijas kaip būdą ir priemones gyvenimo kokybei gerinti, sumažinant technologijų poveikį aktyvaus ir produktyvaus laisvalaikio praleidimui).

Uždaviniai:

1. Įgalinti mokyklas gebėti ugdyti keturias IT kalbas – sukurti priemones ir turinį;
  2. Įdiegti kiekvieną IT kalbą per etapus;
  3. Didinti IT kalbų naudojimą nuo 5 iki 12 klasių bei integruoti pradines klases;
  4. Sukurti sistemą, galinčią keisti IT kalbas ir leisti moksleiviams rinktis.

Mokyklos ir mokytojo krepšelis: 5000 Eur.

Projekto etapai:

2022 m.: Modulis Kompiuterinės įrangos sauga (angl. Cyber and Hack) 9 – 10 klasių moksleiviai – 5 mokyklos.

2022 m.: Kompiuterinės įrangos sauga (angl. Cyber and Hack) 7 – 10 klasių moksleiviai/daugiau klasių.

2023 m.: Modulis Produktų dizainas kaip vaizdas, garsas, piešimas, kūrimas (angl. Media and NFC Design).

2023 – 2024 m.: Modulis Įrenginių valdymą ir programavimą (angl. Robotics and Programming) iš pasirinktų programavimo kalbų.

2023 – 2024 m. Modulis Elektroninį sportą (angl. E-sport), tai  žaidimas ir/ar jų kūrimas.

Mokymo turinį sudarys penkios pagrindinės temos po 20 akademinių valandų:

• Kiekviena tema turės dvi potemes, kuriose detaliau nagrinėjama dėstoma medžiaga;
  • Kiekviena potemė bus skirstoma į teorijos ir praktikos mokymus;
  • Teorija bus įrašyta video formatu. Teorijos dėstymas kiekvienai potemei bus skirstomas į tris dalis, išskirstant per dviejų savaičių pamokas;
  • Praktika bus pateikta įtrauktojo ugdymo principais. Kiekvienos potemės praktinės užduotys bus tiesiogiai susietos su pristatyta teorija. Reikalingas kompiuteris.

Projekte dalyvauja 4 mokyklos: Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija, Vilniaus Basanavičiaus gimnazija, Vilniaus Žirmūnų gimnazija ir Vilniaus licėjus.

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB Vilniaus planas lėšomis.